Na skróty – Dla studenta

StartBook dla nowych studentów - przewodnik w którym zebraliśmy najważniejsze informacje i adresy niezbędne podczas studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Przydatne informacje
- Usługi IT
- Informacje praktyczne dla studentów
- Pomoc medyczna dla studentów
- Stypendia i pomoc socjalna
- Studenci z niepełnosprawnościami
- Organizacja roku akademickiego
- Odbiór dyplomu ukończenia studiów
- Samorząd studentów
- Koła naukowe
- Organizacje studenckie
- Studencka działalność artystyczna
- Sport
- Erasmus
- Kontakty i adresy
- Biblioteka Główna im. W. Grabskiego
- Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
- Równe traktowanie
Mapa Kampusu
Wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Jak przystało na nowoczesną uczelnię XXI wieku, kampus SGGW zapewnia studentom wszystko, czego potrzebują. Na 72 ha powierzchni w sercu zielonego Ursynowa w Warszawie można mieszkać, uczyć się i spędzać czas ze znajomymi. Na miejscu znajdziemy m.in.: kultowy klub Dziekanat, basen, hale sportowe, boiska i kryte korty tenisowe, kuszące zielenią trawniki, gdzie w ciepłe popołudnia i wieczory można grać w badmintona oraz integrować się przy grillu, a nawet kino letnie wyświetlane na ścianie akademika!
W miasteczku akademickim SGGW w 14 doskonale wyposażonych domach studenckich czeka 4 000 miejsc. Studenci mają do wyboru 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!
Jeżeli jedna dzielnica to za mało – w 15 minut dojedziemy metrem do serca stolicy. Oprócz ursynowskiego kampusu SGGW dysponuje też ośrodkami zamiejscowymi. Studenci kierunków rolniczo-przyrodniczych co roku w ramach praktyk terenowych odwiedzają arboretum w Rogowie, bagna w Białowieży, rolniczy zakład doświadczalny w Żelaznej czy nadleśnictwa Lasów Państwowych.