Granty i dofinansowanie wyjazdu
Stypendium przyznawane jest na cały okres pobytu założony w umowie podpisanej przed wyjazdem oraz na przedłużony okres studiów.
- Kwota stypendium zostaje określona poprzez pomnożenie liczby dni/miesięcy poprzez stawkę dzienną/miesięczną dla danego kraju przyjmującego. W przypadku niepełnych miesięcy kwota dofinansowania zostanie obliczona poprzez pomnożenie liczby dni w niepełnym miesiącu przez 1/30 przysługującej kwoty.
- Stypendia wypłacane są według poniższego schematu: 80% kwoty za pierwszy semestr najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczęcia zajęć, w przypadku pobytów całorocznych, po dostarczeniu ocen za pierwszy semestr wypłacane jest 80% przynależnego stypendium na drugi semestr, po powrocie i rozliczeniu wyjazdu student otrzymuje transzę końcową w przeciągu 45 dni.
Jeżeli okres pobytu będzie krótszy niż założony w umowie/aneksie między studentem a SGGW, wysokość finansowania zostanie odpowiednio obniżona. Jeżeli pobyt będzie krótszy do 5 dni, suma dofinansowania się nie zmienia. Jeżeli okres pobytu będzie dłuższy niż założony w umowie/aneksie między studentem a SGGW, okres przekraczający ten uzgodniony zostanie uznany za dofinansowanie zerowe.

Kraje należące do grupy
Stawka miesięczna
GRUPA 1
Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
670 EUR
GRUPA 2
Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia (Była Jugosłowiańska Republika Macedonii), Rumunia, Słowacja, Turcja Słowenia, Serbia, Węgry
600 EUR
Zasady dofinansowania kosztów podróży
Studenci zakwalifikowani na studia/praktyki w ramach programu Erasmus+, którzy zostali zaakceptowani przez instytucję partnerską oraz uzyskali zgodę dziekana na dokumencie Wniosek wyjazdowy mogą uzyskać dofinansowanie kosztów podróży – finansowane z funduszy SGGW.
Dofinansowanie kosztów podróży odbywa się na podstawie:
- Zakupionych biletów z Warszawa do miejscowości, w której znajduje się instytucja partnerska i z powrotem w terminach zgodnych z rozpoczęciem i zakończeniem studiów/praktyki w tej instytucji.
Studenci ubiegający się o dofinansowanie zobowiązani są sami wykupić bilety na wybrany przez siebie środek lokomocji na dojazd na studia/praktykę w biurze podróży, z którym SGGW ma podpisaną umowę – obecnie czekamy na nową umowę
Częściowy zwrot kosztów nastąpi po złożeniu w Biurze Współpracy Międzynarodowej SGGW:
- faktury za bilety zakupione w Polsce, w biurze wskazanym przez BWM – TravelBank. Faktura powinna być wystawiona na studenta, nie na SGGW.
- biletu powrotnego, jeżeli bilet został zakupiony za granicą. W tym przypadku nie musi być przedstawiana faktura. Do rozliczenia wystarczy bilet i potwierdzenie płatności.
Studentowi przysługuje dofinansowanie kosztów podróży w maksymalnej wysokość:
Azory (Portugalia), Turcja
1600 PLN
Islandia, Portugalia kontynentalna, Hiszpania
1400 PLN
Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Macedonia, Malta Rumunia, Słowenia, Serbia
1000 PLN
Pozostałe kraje europejskie
800 PLN
Różnicę kosztów pomiędzy ceną biletu/kwotą na fakturze, a przysługującym dofinansowaniem pokrywa student z własnych środków.
Jeżeli wykup biletu nastąpi przed ostateczną akceptacją ze strony wydziału macierzystego (podpisanie wniosku wyjazdowego przez dziekana ds. Dydaktyki, Kierownika Studium Doktoranckiego. itd.), student ponosi ryzyko poniesionych kosztów.
Dofinansowanie jest rozliczane jednorazowo, czyli albo po wykorzystaniu przysługującej kwoty dofinansowania, albo po zakupie biletu w obie strony. Dofinansowanie można otrzymać przed wyjazdem na studia/praktykę lub po powrocie ze studiów, po spełnieniu wyżej wymienionych wymogów.
Dofinansowanie podróży samochodem z Warszawy do miejscowości, w której znajduje się instytucja partnerska i z powrotem (tylko w ramach Europy kontynentalnej)
W celu obliczenia odległości między Warszawą a uczelnią partnerską/instytucją, w której ma być realizowana mobilność w programie Erasmus+ stosowany jest kalkulator odległości opracowany przez Komisję Europejską i udostępniony na stronie programu Erasmus+:
Otrzymaną odległość mnożona jest razy 2, w zaokrągleniu do jednego kilometra i przeliczona przez stawkę za kilometr zależną od destynacji.
Stawki za kilometr:
Destynacja do 500 km
0,60 PLN/km
Destynacja od 501 do 1500 km
0,50 PLN/km
Destynacja powyżej 1500 km
0,40 PLN/km
Przed wyjazdem student zobowiązany jest złożyć w BWM oświadczenie o korzystaniu z samochodu.
Podróż samochodem rozliczna jest tylko po powrocie studenta z mobilności na podstawie rozliczenia przygotowanego przez BWM.
KONTAKT
Joanna Żach - Koordynator Uczelniany programu Erasmus+
- tel.: +48 22 59310 51
- e-mail: joanna_zach@sggw.sylosoftware.pl
Zofia Rydlewska - Koordynator programu Erasmus+ studenci wyjeżdżający
- Godziny przyjęć studentów: poniedziałek – czwartek, godz. 10-12
- kraje: Portugalia Rumunia, Węgry, Włochy, Hiszpania, Cypr
- tel.: +48 22 59310 49
- e-mail: zofia_rydlewska@sggw.sylosoftware.pl
Anna Jasiuk - Koordynator programu Erasmus+ studenci wyjeżdżający
- Godziny przyjęć studentów: poniedziałek – czwartek, godz. 10-12
- kraje: pozostałe kraje
- tel.: +48 22 59310 56
- e-mail: anna_jasiuk@sggw.sylosoftware.pl
Dominika Zaremba - rozliczenie podróży
…
Justyna Młynarska - rozliczenie podróży
…