Komercyjne usługi badawcze to prace badawcze zlecane przed podmioty zewnętrzne, które zgłosiły do Uczelni lub spółki celowej zapotrzebowanie na przeprowadzenie badań. CIiTT lub spółka celowa, po otrzymaniu zgłoszenia, kontaktują się z pracownikami, których kompetencje odpowiadają wykonaniu zlecenia, w celu ustaleniu szczegółów pracy.  

Jaka jest różnica między KZL zgłoszonym do uczelni, a do spółki celowej? 

Realizacja prac zleconych może podlegać dwóm podmiotom – CIiTT  lub Spółce Celowej SGGW.
W przypadku realizacji KZL we współpracy z CIiTT należy podjąć następujące kroki: 

  • Wniosek o wyrażenie zgody na prace zlecone (3 oryginalne egzemplarze) należy złożyć w Centrum Innowacji i Transferu Technologii (bud. 8, pok. 119). 
  • Do wniosku należy dołączyć kalkulację wstępną, podpisaną przez: Kierownika tematu, Kierownika Katedry, Dyrektora Instytutu oraz Kwestora SGGW. 
  • (W przypadku aplikowania o I grupę kosztową, w pierwszej kolejności przedkłada się sam wniosek. Po otrzymaniu zgody, kolejnym krokiem jest przygotowanie kalkulacji wstępnej). 
  • Jeśli usługa badawcza jest w ramach zlecenia podmiotu zagranicznego kalkulacja powinna być sporządzona w walucie umowy oraz w walucie polskiej. 
  • Projekt umowy, inny niż zaakceptowany wzór, powinien być zaopiniowany przez radcę prawnego Uczelni. 
  • W przypadku gdy Zamawiający proponuje zapisy dotyczące płatności, wystawienia faktury inne niż we wzorach umów SGGW – warto przed podpisaniem umowy przez Strony skonsultować je z Kwesturą. 
  • Przed podpisaniem umowy przez Strony, oprócz parafki radcy prawnego SGGW (lub pracownika CIiTT), ważne jest, aby swój podpis na egzemplarzu Uczelni złożyli ponadto: Kierownik Projektu, Kierownik Katedry i Dyrektor Instytutu (jeśli nie jest osobą reprezentującą Uczelnię – dotyczy umów pow. 200 000 PLN netto). 
  • Jeśli umowa nie odbiega od zaakceptowanego wzoru umowy (udostępnionego poniżej), nie ma konieczności akceptacji jej przez ZRP SGGW – zgodność potwierdza pracownik CIiTT (po otrzymaniu kompletnie wypełnionej umowy drogą e-mailową w wersji edytowalnej). 
  • W poniższych załącznikach znajduje się również przygotowana przez ZRP Uczelni Instrukcja wypełniania umów KZL.  
  • Niezwłocznie po podpisaniu Umowy przez obie Strony i uzyskaniu zgody Prorektora ds. Rozwoju na wniosku na realizację tematu; komplet dokumentów (wniosek, kalkulacja, umowa) powinien trafić do Kwestury w celu zarejestrowania tematu i nadania numeru kosztowego. 

Zgłoszenie zapotrzebowania na KZL do spółki pozwala na szybszą realizację zlecenia, a także korzystniejsze warunki finansowe dla Zleceniodawcy oraz Naukowców realizujących prace badawcze. Dokładny opis wszystkich aspektów związanych z wyborem podmiotu obsługującego KZL zamieszczamy w prezentacji poniżej – link. 

Chcę uzyskać więcej informacji na temat realizacji KZL – do kogo mam się zgłosić? 

W przypadku chęci realizacji KZL przez CIiTT należy udać się do biura CIiTT (pok. Nr 119 w budynku nr 8) lub skontaktować się mailowo: ciitt@sggw.sylosoftware.pl 

W przypadku chęci realizacji KZL przez spółkę celową InnoTech4Life zapraszamy do kontaktu z Prokurentem i Dyrektorem Operacyjnym, Judytą Sobczyk: j.sobczyk@innotech4life.pl